Mintaleltározási rendszer

Dr. Robert Salomon, a Case Western Reserve University munkatársa, volt olyan kedves, és a rendelkezésünkre bocsátotta laboratóriuma leltározási mintáját. A kb. 1250 vegyület képviseli az adatbázisban a több év kutatásai során megmaradó termékeket és intermediereket. Ahogy lenni szokott, vegyületeire a doboz, a polc, a szekrény és a szoba szerint hivatkozik, és ezen elhelyezkedési információk tükrözôdnek vissza az adatbázisban.

Mivel ez egy valódi használatban lévô leltár, nem pedig egy kitalált példa, nincs tökéletesen kidolgozva. Például több vegyület esetében egynél több hivatkozás is található. Ez reális egy mûködô laboratóriumban, ahol a vegyszereket felhasználás, elôállítás, minôség, stb. szerint különbözô helyeken tárolhatják.

Vannak névtelen minták is az adatbázisban. Sok laborban az elnevezés a legutolsó teendôk egyike a publikáció elôtt. Mindaddig, amíg az alszerkezet alapján lehet keresni, a név kevésbé fontos...

Ez az adatbázis úgy van összeállítva, mint egy gyors összehasonlító forrás, mint egy "Hol találhatom ezt?"-szerû keresési rendszer. Mint ilyen, a vegyületeknek kizárólag a GIF formátumú képérôl gondoskodik, és nem az aktuális ChemDraw file-okról, mint ahogy azt az elsô példánkban láthattuk. Ez egy tervezési elhatározás volt. Egy hasonló adatbázis könnyen mûködhetne csak ChemDraw file-okkal, vagy pedig ChemDraw file-okkal és a GIF képekkel egyaránt. Ez a te választásod!

Az adatbázis igen nagy súlyt helyez a szerves szintézisekben gyakorta elôforduló bizonyosan reaktív csoportokra. A minták közel 15%-a szilíciumtartalmú (elsôsorban TMS és TBDMS), jóllehet a klorofill gyûrûket, az alkineket és az alkoholokat is jól képviseli. A minták 80 %-a kevesebb, mint 15 szénatommal rendelkezik.

Ha az adatbázisban szereplô vegyületeket illetôen további információkra van szükséged, vedd fel a kapcsolatot közvetlenül Dr.Salomon úrral a rgs@po.cwru.edu címen.

A kereséshez angolul kell kitölteni a mezôket!

Find compounds whose